30 Nisan 2013 Salı

HAFTASONU

Bu hafta sonu eşimin köyüne gittik. Bu aylarda dağlarda mantar yetişir.Etrafta sadece bu mantardan yetiştiğinden de zehirli olma ihtimali yok gönül rahatlığıyla yiyebiliyoruz.Ama mahalesef bu yıl hasat  pek verimli olmadı, son hafta çok sıcaktı,malum mantar nem sever.Az da olsa nefsimizi körelttik

 Sabah 10 dan saat 2 ye kadar dağ bayır gezdim:)
 
Bunlar da dağlardaki ters laleler.Ters lale Hakkarinin simgesisir aslında ama burada dabir ters laleünlüdür lafı dolanıyordu.Ben de eşime hemen Hakkari'nin mirasına kondunuz diyince bana kanıtlamak için çekmiş fotoğrafları. Dağdan toplanan otlardan ve mantardan börek yapıldı ve yendi:)
 
 Bunlar da bahçemizdeki saksılardaki çileklerimiz:)Eşim artık haftaya çilek almayız diyor.

6 yorum:

 1. aman tanrıııım keşke bende mantar dolu dağlarda dolaşabilsem :) çok seviyorum mantarı sabah akşam yiyebilirim ama giderek pahalanmasına sinir oluyorum utanmasa etle aynı fiyata gelecek :)
  laleler çok enteresanmış bayıldım...

  YanıtlaSil
 2. Gelecek bahara beklerim o zaman:) beraber dolaşırız.Ben kültür mantarını hiç sevmem ama bunlar gerçekten lezzetli.

  YanıtlaSil
 3. ters lalelere bayıldım .çok güzel yanlış hatırlamıyorsam Edirne de Selimiye Camisinde bir mermer sütunda da ters lale işlemesini bulunuyor .

  YanıtlaSil
 4. Evet ben de siz söyleyince hatırladım.

  YanıtlaSil
 5. mantar mantar mantar :) mangalda közlense de yesek. Ne güzel olmuş gezmişsin. Havalar düzelse burada da biz de gezsek :)

  smrdmr.blogspot.com

  YanıtlaSil
 6. Teşekkür ederim Semra.Darısı başınıza:)

  YanıtlaSil