29 Ocak 2014 Çarşamba

TEMBELLİK

Merhabalar.
Çok tembelim biliyorum ama ya hiçbir şey yapmıyorum ya da yaptığım ufak tefek şeyleri paylaşmak zor geliyor.Bu arada çok bir şey yaptım sayılmaz . ilk olarak eşimin yeğenlerine yaptığım etekler var.Siyah olan burda dergisinden bir kalıp.Basit bir şey ama kullanışlı.Modelimiz poz vermeye bayılıyor:) Fıstık gibidir kendisi laf aramızda.Yanındaki sarışın afet ise bir boy küçüğü.Ablası nasıl esmer güzeliyse bu da tam bir sarışın afet.( laf aramızda gerçekten doğal afet ama , fotodan anlaşıldığı üzre tam bir şımarık.Fotoğraftan önce evin içinde dört dönüyordu. O saçların hali ondan yani :)

 
Bu çantanın başına gelenler tam bir yılan hikayesi.Maksadım Sevgili Yasemin'in bloğunda yaptığı çantaları taklit ederek bir çanta yapmaktı.Elimde kalan deriyi verdiği ölçülere göre kestim, biçtim.Sonra önüne zımba eklemek istedim ama ne mümkün bu şehirde zımba bulmak.( Bunun için eşimin başının etini yemeyi de ihmal etmedim tabi:) Bir de kendini esnaf zanneden zatı muhteremler sanki kendilerinden kaşıkçı elmasını istemişim gibi muameleri yok mu .Off sevmiyorum ben bu şehri ya:( Neyse ben de koltukla için kullanılan tek dişli zımbalar işimi görür dedim ama mahalesef evdeki hesap çarşıya uymadı.Binbir zorlukla pense ile kapattığım zımbalar bir bir döküldü.Sonra o parçayı iptal et yeni parça kes falan filan işte .Sonuç fena olmadı .Ama Mersine gidince ilk işim bol bol malzeme depolayacağım.Bana ders olsun.
Burda herşey yolunda gibi dursa da mahalesef sonuç hüsranla bitti.

İlk fotoğrafta Sendikanın takvimi yan yatmış.Acaba birgün birçok arkadaşımın bloğundaki gibi görsel yönü ağır basan güzel fotoğraflar çekebilecek miyim?
 
Son olarak da kalıbını Tembel adam yaratıcı olur bloğundan kalıbını aldığık fil oyuncak var.Ben bu oyuncak işini çok sevdim.Birkaç tane daha kalıp  indirdim .Bakalım onları dikmeye fırsat olacak mı?

Bu kumaş çok bereketli çıktı maşallah.1 metre kumaştan bir tane kızıma etek dikmiştim hatırlarsanız.Bir tane de fotoğraftaki  cadıya etek dikildi.Hala bir elbiselik kumaş daha var.O da yiğenime dikilecek inşallah.

5 yorum:

 1. hepsi çok şirin olmuş canım güle güle kullansın cimcimeler :)

  YanıtlaSil
 2. Fil harika olmuş ondan başlayayım.
  Sarışınımızın eteğinin kumaşı yakıyor zaten,
  Askılı etekten kendime dikeceğim, o kadar sevdim yani :)

  YanıtlaSil
 3. Nebihan o sarışın var ya kendi de yakıyor bir görsen :)
  Filin pembesini az önce kestim , ben bu oyuncak işini sevdim :)

  YanıtlaSil
 4. çok tatlı olmuş kızlara yakışmış etekler ellerine sağlık bana da beklerim sevgiler

  YanıtlaSil